Pierwsze zwycięstwo w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w hokeju

Reprezentacja Litwy odniosła pierwsze zwycięstwo w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w hokeju na lodzie. Mecz zakończył się wynikiem 6:3 i pozwolił awansować na czwartą pozycję w tabeli. Oznacza to, że Litwa będzie kontynuować walkę o medale dywizji IIA.

Na początku meczu obie drużyny wymieniły się kilkoma rzutami karnymi, ale żadna nie była w stanie zrealizować tych sytuacji. Jako pierwsi na tym spotkaniu punkt zdobyli rumuni pod wodzą Botonda Martona.

Gospodarze turnieju nie cieszyli się długo, bo po nieco ponad minucie swego pierwszego gola strzelił Vakaris Čižas. W pierwszej połowie meczu bramkę zaliczył również kapitan reprezentacji Eimantas Noreika.

Na początku drugiej połowy rumunom udało się wyrównać wynik. Niedługo po tym E. Noreika po raz drugi w tym meczu wyprowadził swoją narodową drużynę do przodu.

Rumuńscy hokeiści, którzy nie uniknęli rzutów karnych, dały swoim przeciwnikom świetną okazję do zdobycia bramki w środku meczu. Po zdobyciu kary 2 + 2, popełnili kolejne wykroczenie, co pozwoliło Litwinom grać pełne dwie minuty w podwójnej większości. Niestety mimo wielu prób reprezentacji Litwy nie udało się wykorzystać tej sytuacji.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od bramki rywali, dzięki której rumuńska drużyna odzyskała równowagę. Sytuacja zmieniła się po golu strzelonym przez litewskiego zawodnika B. Martonasa.

Gdy mecz zbliżał się do punktu kulminacyjnego inicjatywę przejął E. Noreika, który strzelił swoją trzecią bramkę i odzyskał minimalną przewagę Litwy. Pod koniec pojedynku dwie bramki strzelił Ignas Bakus.

Dzisiaj o 16:30 reprezentacja Litwy zmierzy się z Hiszpanią.